Jídelní židlička – dřevěná či plastová?

Autor: Michaela Brázdilová
Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/share/php/get_map.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/hosting/kuchyne.com:/tmp) in /var/www/hosting/kuchyne.com/wp-content/plugins/post-google-map/post-google-map.php on line 271 Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/share/pear/get_map.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/hosting/kuchyne.com:/tmp) in /var/www/hosting/kuchyne.com/wp-content/plugins/post-google-map/post-google-map.php on line 271

Každé dítě se chce účastnit společných rodinných obědů. Není nic jednoduššího, než pořídit jídelní židličku. V současné době je na trhu k dostání židlička dřevěná a plastová. Záleží pouze na rodičích, kterou z nich svému dítěti koupí. V dnešním článku se však podíváme na to, proč by neměla jídelní židlička v jídelně chybět.

Současný trh je rozmanitý a jidelní židlička je k dostání nejen z různých materiálů, ale také v různém provedení. Než vůbec jídelní židličku koupíte, měli byste si stanovit, kolik do ní chcete investovat. K zakoupení jsou jak levné modely, tak i propracované židličky, které jsou víceúčelové.

Dřevěná jídelní židlička

Naprostou klasikou je dřevěná jídelní židlička, která se hodí zejména do rodin, které preferují přírodní materiál. Jedná se o zdravotně nezávadný materiál, který se k výrobě jídelních židliček používá již desítky let. Už za vašich dob jste sedávali v dřevěné jídelní židličce. Hlavní výhodou je, že taková židlička nezabere příliš místa, je stylová a dá se snadno složit. Je vhodná i do menších bytů. Některé jídelní židličky je možné rozložit a použít je jako stůl a malou židli.

Plastová jídelní židlička

Druhou variantou je plastová jídelní židlička, která nabízí spoustu variací. Tato židlička se může pyšnit tím, že je možné nastavit zádovou opěrku a opěrku na nohy. Židličku můžete posouvat nahoru a dolů. Plastová židlička má polstrované sedátko, a tak nabízí vašim dětem maximální komfort. Nechybí ani bezpečnostní pásy, které zabrání vypadnutí dítěte. Hlavní výhodou je, že se dá tato židlička snadno umývat, a tak se dobře udržuje.

Je pouze na vás, kterou variantu zvolíte. Každý rodič preferuje jiný materiál. V obou případech však židlička poslouží ke stejnému účelu – ke snadnému nakrmení ratolesti.

Na co nezapomínat?

Ale jídelní židlička není jediným nábytkem, do kterého budete investovat. Je potřeba mít také dětskou postýlku, vhodné matrace a také cestovní postýlku, se kterou se můžete vydat na dovolenou. Výrobci kojeneckých potřeb nabízí pestrou škálu nábytku a příslušenství, které vám usnadní práci.

Sponzor článku: Myslet byste měli také na zdraví vašeho dítěte. Kolostrum je velmi žádaný doplněk stravy, který slouží ke zvýšení imunity dítěte a také ke zlepšení jeho obranyschopnosti. Udělejte pro své dítě maximum.