Jaké jsou druhy sprchových dveří

Autor: Romana
Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/share/php/get_map.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/hosting/kuchyne.com:/tmp) in /var/www/hosting/kuchyne.com/wp-content/plugins/post-google-map/post-google-map.php on line 271 Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/share/pear/get_map.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/hosting/kuchyne.com:/tmp) in /var/www/hosting/kuchyne.com/wp-content/plugins/post-google-map/post-google-map.php on line 271

Sprchové dveře dle způsobu zavírání

Sprchové dveře rozlišujeme podle způsobu zavírání. Jsou jimi:

  • zalamovací: Sprchové dveře mohou mít zalamování dovnitř nebo ven. Lepší je možnost dovnitř, zvlášť pokud máte menší koupelnu a chcete šetřit prostor. Je to i praktičtější, protože vám nebude kapat voda ze dveří na podlahu koupelny. Výhodou zalamovacích dveří je větší vstupní prostor.
  • pivotové: Umožňují široký vstup do sprchového koutu a potěší vás i jejich pěkný design. Sprchové dveře jsou usazené v otočném čepu. Hodí se spíše do koupelen s větším prostorem kvůli otevírání směrem ven. Kvůli tomuto systému otevírání je třeba počítat s tím, že se voda ze dveří dostane na podlahu v koupelně.
  • shrnovací: Nejsou drahé, mají velký průchod a vyrábí se v různých provedeních. Využívají se u sprchových koutů s lamelovým systémem.
  • posuvné: Jsou nejvíce užívaným způsobem zavírání. Vyrábí se v různých variantách. Jejich použití je jednoduché, šetří místem a příznivá je i jejich cena. Posuvné dveře mohou mít otevírání na kolečka či tzv. kluzákem. Dveře s kluzákem jsou tišší a nedochází časem k zadrhávání. To je problém některých dveří na kolečka.

Sprchové dveře dvoudílné posuvné

Sprchové dveře dle materiálu výplně

Sprchové dveře také rozlišujeme podle materiálu, ze kterého jsou vyrobené, resp. jejich výplň. Vyrábí se ze skla či z plastu. Chcete-li na dveřích ušetřit, bude vám více vyhovovat plastová varianta. Kromě ceny je její výhodou snadnější údržba. Neusazuje se na nich tolik vodního kamene jako u skleněných dveří. Skleněné sprchové dveře mají však luxusnější design. Tento typ dveří je z bezpečnostního skla liší se svou průhledností. Dáte přednost čirým sklům, částečně průhledným či mléčným?
Velká nabídka sprchových dveří na Levné Koupelně.